четвер, 15 грудня 2022 р.

Пекельний вогонь Чорнобиля .

 Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Чорнобильська катастрофа – найбільша в історії світової ядерної енергетики. Трагедія, яка залишила опалимий слід у серцях усіх українців.
Ті, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – справжні герої. Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та повної самовіддачі. Вони без обдумувань кинулись на порятунок рідної землі та людей. Їх боротьба заслуговує найщиріших слів подяки не тільки українців, а й усієї Європи.
З нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в бібліотеці проведено годину спілкування "Пекельний вогонь Чорнобиля".
Запрошені Валерій Поліщук та Леонід Король поділилися своїми спогадами про ті часи.
Оформлена викладка літератури " Трагедія Чорнобиля - біль нашого народу".
Валерій Поліщук читав свої вірші про Чорнобиль. Чорний біль нашої землі.
Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим!






Сковороди зоря у вічність промовля.

В Теофіпольській центральній бібліотеці пройшли Сковородинські читання, присвячені 300 - річному ювілею Григорія Сковороди, який в цьому році відзначається на державному рівні.

Участь у читаннях прийняла Світлана Кислюк читачка Новоставецької сільської бібліотеки з байкою "Дві курки".




Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Щороку в четверту суботу листопада вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада. Година скорботи "Вогонь скорботи палає в серцях." Вшанування жертв Голодомору біля пам'ятного знака.








вівторок, 22 листопада 2022 р.

Майдан у кожнім серці.

Щорічно, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи – свято на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції Гідності (2013 р.). Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го і 2013-го захищали національні інтереси української держави та її європейський вибір, проявили своє прагнення до свободи.

Майдан 2004 року та Революція Гідності 2013 року стали символом Свободи та Гідності українського народу та залишили визначальний і незабутній слід в історії.
Герої Небесної Сотні… Завжди будуть із нами. Вони заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. Шануймо пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

Оформлено в бібліотеці  тематичну викладку літератури "Майдан у кожному серці". Представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на майдані, а також світлини Героїв Небесної Сотні. Біля викладки проведено виховну годину.






четвер, 17 листопада 2022 р.

Толерантність - шлях до миру.

 Толерантність як норму сучасного цивілізованого світу продекламовано у Резолюції Генеральної Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року як Декларацію принципів толерантності. З того часу цей день кожний рік відзначається як Міжнародний день толерантності по всій планеті.

 Толерантності – це терпимість, шанування чужої думки, лояльність. Толерантність повинні виявляти як окремі люди та групи людей.

Толерантність – це готовність постійно і з гідністю сприймати будь-яку особистість чи подію. Синоніми: терпіння, терпимість, витримка, примирення, стриманість, володіння собою, врівноваженість, холоднокровність, стійкість, відкритість, мудрість.

Толерантність – це шанування свободи іншого людини, її поглядів, думок, поведінки, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження людини та способів вияву людської індивідуальності.

У бібліотеці проведено інтерактивну гру "Толерантність - шлях до світу".






четвер, 10 листопада 2022 р.

Мово українська, гордосте моя.

 День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.





Читаєм Ірен Роздобутько.

 3 листопада 1962 року народилася Ірен Роздобутько - сучасна українська письменниця, сценаристка, ілюстраторка.

До 60 - річчя письменниці в бібліотеці оформлено книжкову викладку "Почуття особистої незалежності".
Охочих запрошуємо до Новоставецької сільської бібліотеки познайомитися із творчістю Ірен Роздобутько.




Тепло дитячих сердець українським героям.

Ми долучились до акції "Тепло дитячих сердець 💙💛 українським героям!"
Майстер - клас " Оберіг для українських воїнів"проведено з користувачами бібліотеки.
Слава героям України, міцного здоров'я та мирного неба! Низький уклін та подяка усім хто дарує нам новий безтурботний день!
Все буде Україна! 🇺🇦










четвер, 6 жовтня 2022 р.

Живе у гармонії.

 5 жовтня вітали з ювілеєм активістку громадського життя села, поетесу, співачку, читачку, рукодільницю, волонтерку, в.о. голови ветеранської організації Новоставецького старостату Світлану Кислюк. І це ще не всі чесноти Світлани Михайлівни. Вона має ще безліч талантів. Вік немає значення, бо душа її юна і молода. ЇЇ енергія б’є через край, поганий настрій - це не про неї. ЇЇ чуйність здатна розтопити найсуворіше серце.