пʼятниця, 11 липня 2025 р.

9 липня бібліотекар Новоставецької сільської бібліотеки  відвідала  школу професійного розвитку “Ідеї. Практика. Досвід” для працівників сільських бібліотек, що обслуговують дітей територіальних громад області, організований Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей імені Т.Г.Шевченка.

Навчальна програма охоплювала низку консультацій від фахівців бібліотеки.

У рамках навчання відбулася онлайн-зустріч із представниками Видавництво "Ранок" та інших книжкових брендів. Говорили про дитячу літературу та популяризацію читання. Новинами про книги ділилися Євгеній Олександров, Олена Ольховська, Наталія Мельник, Ангеліна Йовбак, Анастасія Горшкова.

Усі учасники отримали довідки про підвищення професійної кваліфікації та книгу “Троль позачас і магічний годинник” Галини Буділової − подарунок від Національної бібліотеки України для дітей.
Дякую за знання, за теплоту, з якою проводилось навчання! Отримала багато корисної інформації.













вівторок, 27 травня 2025 р.

Журналістка покоління Х.

 Тетяна Редько — заслужений журналіст України, засновниця медіакорпорації, письменниця, людина з багатим професійним і життєвим досвідом, яка стажувалася в Гарварді, Німеччині та інших країнах. Водночас — щира, проста й надзвичайно відкрита. Сьогодні вона завітала до рідного села Новоставці з особливою місією — презентувати свої романи "Мрія", "Син", "Спецпропагандисти -кілери війни", "Столиця неба" із саги «Журналістка покоління Х».

Ці книги стали переможцем престижного літературного конкурсу «Коронація слова». І хоча авторку запрошували на презентації до різних міст України та за кордон, вона вирішила почати саме з рідних Новоставець. Це глибоко вразило усіх присутніх.
Презентація саги «Журналістка покоління Х» відбулася 22 травня в Новоставецькому будинку культури. Тетяну Василівну зустріли тепло, по-домашньому — з короваєм та щирими посмішками. У залі панувала родинна атмосфера, наповнена світлими спогадами, теплими словами та гордістю за нашу землячку.
Письменниця розповіла про історію написання романів і подарувала перші сигнальні примірники книг для бібліотеки Новоставецького ліцею та Новоставецької сільської бібліотеки, за що ми щиро вдячні.












четвер, 15 травня 2025 р.

Вишиванка - наш оберіг.

 Вишиванка — наш оберіг. У її візерунках закодовано особливості регіону, кожного куточку нашої Держави.

Зі святом, тебе Україно! З днем вишиванки!













Хай буде вільна Україна, на всі часи на всі віки.

 8 травня - День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У цей день ми схиляємо голови перед усіма, чиє життя обірвала Друга світова.
Ми згадуємо героїв, жертв, безвинно загиблих - і водночас усвідомлюємо справжню ціну миру, вибореного у 1939 - 1945 роках.
Сьогодні , коли Україна вже четвертий рік чинить спротив повномасштабному вторгненню, ціна свободи і перемоги відчувається ще гостріше.
Ми вдячні кожному, хто боровся за мир тоді - і кожному, хто бореться за мир зараз.
Вічна і світла пам'ять українцям, які віддали свої життя у Другій світовій війні. Пам'ятаємо їхній подвиг і всі злочини гітлерівського режиму!
Шануймо тих, хто зараз воює за Україну!


















середа, 2 квітня 2025 р.

Без води - немає життя.

 Щороку 22 березня у світі відзначається Всесвітній день води.

Сьогодні в Новоставецькій сільській бібліотеці до Всесвітнього дня води з учнями 2-3 класу Новоставецького ліцею було проведено еко- квест «Краплина водиці - всюди цариця».
💧Діти прийняли участь у вікторині «Без води - немає життя».
❄️🌨️Відгадували загадки, які повʼязані з водою.
Без води в природі неможливе життя. Найбільше дерево і найменша тваринка, пташка і комашка, тварина й людина не можуть обійтися без неї. І хоч у води є свої закони, і з ними людина повинна рахуватися, адже вода може бути бурхливою, стрімкою, грізною і надзвичайно небезпечною, це наш безцінний скарб.













В гостях у казки.

 20 березня – Всесвітній день казки.

Чарівні, сповнені невичерпної фантазії, доброти та гумору, ліричні та життєстверджуючі водночас , казки і сьогодні, залишаються незмінним і улюбленим супутником дитинства.

Наша бібліотека презентує книжкову виставку
«В гостях у казки» де представлені книги запрошують у казку.





















Пісня тисячі голосів.


В рамках Національного тижня читання поезії «Пісня тисячі голосів» у нашій бібліотеці відбулася зустріч з талановитими, відкритими людьми - з учасниками клубу любителів поезії та прози «Ліра», який діє при Новоставецькому сільському будинку культури.
Цьогорічна тема тижня — «Пісня тисячі голосів», а гаслом стали слова Сергія Жадана: «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся».
Учасники заходу й гості мали можливість почути це багатоголосся: голоси війни, голоси життя, голоси нашої перемоги, голоси тих, хто бореться за нашу свободу.
Поезія, що прозвучала, не залишила нікого байдужим. Лунали вірші – гострі, справжні, глибокі, точні, відверті, болючі. Поезія – це спосіб почути один одного, сьогодні – це точки перетину тих, хто на передовій, і тих, хто в тилу.
Як ніколи потужно звучав голос наших класиків, пророків: Тараса Шевченка, Василя Симоненка, Василя Стуса, Володимира Сосюри.
Зачепила найтонші струни душі зворушлива поезія незламної української поетеси Ліни Костенко, яка сьогодні відзначає свій 95- й рік народження. Пронизливі вірші Ліни Василівни – це голос совісті, вони про нашу з вами нескорену, непереможну Україну.
В сільської книгозбірні звучали поетичні голоси нашого краю, нашого покоління, воєнна лірика українства XXI століття .
Вірші, що лунали на заході – більше, ніж просто поезія. Це наша історія, наш біль, наша надія. Потужний спадок українських видатних митців не під силу знищити ворогу.













середа, 12 березня 2025 р.

Золотий письменник України.

 7 березня свій ювілейний день народження відзначатиме Світлана Талан - одна з найпопулярніших українських письменниць сьогодення, членкиня Національної спілки письменників України, яка має відзнаку «Золотий письменник України», авторка творів відомих в Україні та за її межами.

З цієї нагоди в бібліотеці для користувачів оформлено книжкову виставку «Україна має жіноче обличчя».






Пост подяка.


Щиро дякую, Галині Медвідь, за подаровані книги. Кожна подарована книга є важливою для бібліотеки, адже це можливість продовжити життя книзі, яка знову і знову радуватиме свого читача.





пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

День Героїв Небесної Сотні.

День Героїв Небесної Сотні – пам`ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення їх пам`яті.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – одні із головних цінностей Революції Гідності.
Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи, а революція – наймаштабнішим протестом у новій історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократично – європейський вибір.
«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності - всього 104 протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану у грудні 2013 – лютому 2014 року.
Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків. Найстаршому виповнилось 82 роки, а наймолодшому лише 17.
21 лютого 2014 року офіційно влада України визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.
З метою вшанування пам’яті про подвиг Героїв Небесної Сотні, яка у 2025 році проходить під гаслом «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває», переглянуто документальний фільм та обговорено «Євромайдан. Чорновий монтаж».
Учасники заходу долучилися до Всесвітньої тихої акції « Ангели памʼяті».
Герої не вмирають! Слава Україні!




















вівторок, 18 лютого 2025 р.

Долоньки єдності.

 

🇺🇦16 лютого в Україні відзначається День єднання – особливе свято, що символізує силу нашої згуртованості. Вперше цей день відзначили в 2022 році.
Наприкінці третього року повномасштабного вторгення День єднання залишається важливим символом нашої національної згуртованості та стійкості.
🇺🇦🇺🇦Сьогодні, напередодні Дня Єднання, у бібліотеці проведено майстер клас « Долоньки єдності».