Щороку в березні, під час весняних канікул у бібліотеках України проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
середа, 24 березня 2021 р.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»…
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»…
четвер, 18 березня 2021 р.
Вічний як народ.
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 р. у с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгарда - поміщика, що володів 50 тис. кріпаків і був власником близько 160 тис. десятин землі. Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки, у ній, окрім Тараса, було 6 дітей - старші - Катерина та Марія, брат Микита, молодші - Ярина, Марія, брат Йосип.
Т. Г. Шевченко видатний український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор "Кобзаря", співробітник Київської Археологічної комісії, академік гравірування (1860)
З нагоди 207 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Вічний як народ".
З метою вшанування пам'яті Великого Кобзаря, поглиблення знань дітей та вияву поваги до слова Тараса Григоровича, формування шанобливого ставлення до його літературної спадщини, 10 березня Новоставецька сільська бібліотека прийняли участь в обласному віртуальному марафоні "Хмельниччина читає Шевченка ", який проходив у Теофіпольській центральній бібліотеці.
Вірш Т. Шевченка " Тече вода з - під явора" читали Яна Федчук , Олександра Мельник, Аня Андрощук учні 3 класу.
середа, 3 березня 2021 р.
Лесина весна.
25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури.
В бібліотеці оформлена книжкова виставка.
Бібліотека прийняла участь в обласному молодіжному онлайн челенджу "Лесина весна". Вірш "Конвалія " читала Ірина Кренціглова.
Прийняла участь в обласному відео стрімі "Лине слово Лесі Українки" . Вірш "Вишеньки " читали учні 3 класу Олександра Мельник, Софія Овчар, Яна Федчук, Анна Андрійчук.
Збережемо наш скарб рідну мову !...
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із шести тисяч мов, які нині існують, близько половини знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Вивчення іноземних мов та багатомовність – є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги для людства.
В Україні це свято відзначають з 2002 року. Відтоді воно стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України. Також у нашій державі ще відзначають День української писемності та мови – 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці проведено квест "Збережемо наш скарб рідну мову!" з учнями 3 класу.